edwardcieslaKs. Edward urodził się 22 października 1936 r. w Widaczowie, w obecnym powiecie przeworskim. Był synem Karola i Stefanii zd. Małachowska. Chrzest przyjął dwa dni po narodzeniu w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Jaworniku Polskim w archidiecezji przemyskiej.

Nowicjat w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy Saletynów rozpoczął 8 września 1952 r. w domu macierzystym w Dębowcu. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1953 r. w Dębowcu, natomiast śluby wieczyste 27 października 1957 r. w Krakowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 20 października 1959 r. w kościele św. Anny w Krakowie z rąk biskupa Karola Wojtyły.

W latach 1962-65 był wikariuszem w Trzciance, następnie przez rok pomagał w Kancelarii Apostolskiej w klasztorze w Dębowcu. W latach 1966-68 był duszpasterzem w parafii w Rzeszowie, a przez kolejny rok w Kuźnicy Czarnkowskiej. Do klasztoru w Dębowcu powrócił w 1969 r. jako misjonarz i rekolekcjonista. W latach 1970-73 był superiorem wspólnoty zakonnej i rektorem kościoła św. Norberta w Krakowie. Przez kolejne 7 lat pełnił funkcję proboszcza w parafii w Dębowcu. W latach 1980-83 był katechetą i wikariuszem w parafii w Kobylance. Następnie od roku 1983 do 1986 był superiorem wspólnoty zakonnej i proboszczem w parafii w Rzeszowie. Przez kolejny rok był katechetą i wikariuszem w parafii w Krakowie na os. Cegielniana. Od roku 1987 do 1989 był misjonarzem i rekolekcjonistą z siedzibą w klasztorze w Dębowcu. W latach 1989-95 ponownie pełnił funkcję proboszcza w parafii w Dębowcu. Przez następny rok był rezydentem i pomagał w duszpasterstwie w parafii w Warszawie. Jego ostatnią placówką był klasztor w Dębowcu, w którym jako rezydent przebywał od 1996 r., wpierw pomagając w Kancelarii Apostolskiej, później jako jeden z seniorów wspólnoty zakonnej.

Ks. Edward Cieśla MS zmarł 3 lutego 2021 r., mając 79 lat, w 62 roku profesji zakonnej i 56 roku kapłaństwa. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w czwartek 5 lutego w bazylice Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu o godz. 12.00, a następnie ciało zmarłego zostanie złożone w grobowcu zakonnym na dębowieckim cmentarzu. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Źródło:  http://saletyni.pl/aktualnosci/odszedl-do-pana-ks-edward-ciesla-ms

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook

LINKI

 

Pogoda


Mapa burzowa Polski

Komunikacja

b nlogo

Jawornik Polski - Rzeszów

Rozkład jazdy

 

e-podroznik

 

</>