"Postaw na pracę" to tytuł konferencji, która odbyła się w centrum konferencyjnym "Technitex" w dniu 30.08.2014r.
Konferencja miała za zadanie pokazać korzyści z zatrudniania niepełnosprawnych pracowników dla pracodawców otwartego rynku pracy oraz zachęcić lokalnych przedsiębiorców do współpracy z takimi osobami. Problem tkwi głównie w braku wiedzy i informacji na temat możliwości i korzyści zatrudniania osób z niepełnosprawnością przez przedsiębiorców. Niestety ciągle funkcjonują stereotypy i strach u potencjalnych pracodawców przed zatrudnianiem tych osób.
Również osoby niepełnosprawne mogły dowiedzieć się więcej o możliwościach podjęcia zatrudnienia oraz o swoich przywilejach.
Konferencję zorganizowała fundacja "Aktywizacja" z Rzeszowa, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych oraz pomaga pracodawcom zatrudniającym osoby niepełnosprawne. Organizatorem było również Stowarzyszenie Kobiet Na Rzecz Rozwoju Gminy Jawornik Polski, które niedawno zaczęło swoją działalność. Patronat nad konferencją objął Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia.

 

Galeria z konferencji: źródło GOK Jawornik Polski

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook

LINKI

 

Pogoda


Mapa burzowa Polski

Komunikacja

b nlogo

Jawornik Polski - Rzeszów

Rozkład jazdy

 

e-podroznik

 

</>