Co się dzieje w Jaworniku Polskim pod rządami wójta Stanisława Petyni?

23 marca 2013 kilku pracowników Wydziału Gospodarczego w Urzędzie Gminy w Jaworniku Polskim złożyło na ręce wójta Stanisława Petyni oraz przewodniczącego Rady Gminy Marka Makarskiego kontrowersyjny dokument. Dowiedzieliśmy się, że poruszony w nim problem ostatecznie trafił na policję.Z dokumentu wynika, że jeden ze współpracowników wójta (który ma być według nich jego bliskim znajomym) dopuszcza się nękania podwqładnych.

W rozmowie z nami jeden z mężczyzn zasugerował, że sprzęt, którym się posługują pracownicy bazy w Jaworniku Polskim, jest niesprawny. – Wysyłało się nas w nocy odśnieżarką bez świateł i bez akumulatora. Asfalciarka nie miała hamulców, a traktory, które tam jeżdżą, to już osobna historia. Sprzęt, którym karze się tam ludziom pracować, jest dla nich niebezpieczny, a nie im pomocny – mówi były pracownik. – Zgłosiliśmy to na policję, ale nic nie wskóraliśmy. Policjant, owszem, przyszedł do nas na bazę, ale zwołał wszystkich pracowników, łącznie z kolegą wójta, na którego się skarżyliśmy, i pytał ludzi stojących w grupie na placu „wobec kogo tutaj stosowany jest mobbing”. Nikt się nie odezwał, bo wszyscy się bali zemsty wójta. Teraz ten człowiek ma wyższe stanowisko na bazie, a w naszej sprawie nie zrobiono nic – ubolewa mężczyzna.

(...)

Pełną treść artykułu znajdziesz w bieżącym wydaniu ŻP.

(Beata Olejarka)

Źródłó: Życie Przemyskie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook

LINKI

 

Pogoda


Mapa burzowa Polski

Komunikacja

b nlogo

Jawornik Polski - Rzeszów

Rozkład jazdy

 

e-podroznik

 

</>