Marzenna Gudyka, była już pedagog nauczania początkowego w Zespole Szkół w Jaworniku Polskim uważa, że niesłusznie zwolniono ją z pracy, zaś okoliczności towarzyszące rozstaniu się ze szkołą były, według nauczycielki, karygodne. Twierdzi, że dyrektor szkoły użyła wobec niej siły. Romana Dubas, dyrektor ZS w Jaworniku Polskim zaprzecza, jakoby doszło do szarpaniny z nauczycielką.

Jawornik Polski to niewielka gmina w powiecie przeworskim. Marzenna Gudyka (51 l.), pracowała w Zespole Szkół im. Jana Pawła II. Ubiegły rok szkolny był dla niej ostatnim, obecnie jest bezrobotna, gdyż, jak twierdzi, została niesłusznie zwolniona oraz pobita przez dyrektorkę szkoły.

- Pracowałam w tej szkole bardzo długo. Nie mogę sobie nic zarzucić, w trakcie roku szkolnego byłam oceniana przez ówczesną dyrektorkę Romanę Dubas, opina po tej kontroli była pozytywna. Niestety, pani dyrektor długo już nosiła się z zamiarem zwolnienia mnie. W czerwcu 2013 roku dostałam wypowiedzenie, mój ojciec tak się tym przejmował, że przez to zmarł, sprawę oddałam do sądu. Prawnik polecił mi, abym udała się do szkoły i wybrała dokumenty – mówi zmartwiona kobieta. – 12 lipca 2013 roku poszłam do szkoły, w której pracowałam. Poprosiłam o dokumenty, dyrektorka wydała mi je, ale w opinii z lekcji kontrolnej, którą zresztą podpisywałam, innym długopisem dopisane było kilka zdań negatywnych o mojej pracy. Zdenerwowałam się i pytałam, dlaczego takie coś zostało dopisane bez mojej wiedzy. Romana Dubas zdenerwowała się jeszcze bardziej i przez biurko starała mi się wyrwać dokumenty. Trzymałam je mocno i nie pozwoliłam na to. Wówczas kobieta wstała i zaczęła mnie szarpać za ramiona. Przestraszyłam się, chciałam uciec, ale drzwi były zamknięte. W momencie, gdy próbowałam je otworzyć, dyrektorka wyszarpała z moich rąk kartki i bardzo mocno ścisnęła moje ręce szarpiąc mnie przy tym za ramiona. Byłam w szoku, nie wiedziałam, co się dzieje – żali się M. Gudyka

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Wiktoria Krakowska

Źródło: Super Nowości z 09.10.2014

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook

LINKI

 

Pogoda


Mapa burzowa Polski

Komunikacja

b nlogo

Jawornik Polski - Rzeszów

Rozkład jazdy

 

e-podroznik

 

</>