Prawie 800 rodzin z Podkarpacia dostało już pieniądze z rządowego programu 500 plus. Wypłaty rozpoczęły się w Krośnie, Sanoku, Jedliczu i Jaworniku Polskim. W pozostałych samorządach ciągle trwa weryfikacja wniosków. W regionie złożono ich do tej pory ponad 96 tysięcy.

Lilianka to najmłodsze dziecko państwa Ziębów z Manasterza w gminie Jawornik Polski. Wymarzona, dziś już półroczna, córeczka ma czterech starszych braci w wieku od 3 do 8 lat. Rodzina utrzymuje się z jednej pensji - pracującego za granicą pana Łukasza. Wniosek o wsparcie z programu 500 plus Ziębiowie złożyli w pierwszym dniu i między innymi dlatego już dostali pieniądze. Zgodnie powtarzają, że te pieniądze - w sumie 2,5 tysiąca złotych miesięcznie - to dla nich wielka pomoc.

Ziębowie są jedną z ponad 140 rodzin w gminie i prawie 800 na Podkarpaciu, które już dostały rządowe wsparcie. A samorząd Jawornika Polskiego jednym z pierwszych w regionie, który zweryfikował wnioski i rozpoczął wypłaty. Na konta rodzin trafiło już ponad 70 tysięcy złotych.

Wypłaty rozpoczęły się tez w Krośnie, Sanoku i Jedliczu. W pozostałych gminach ciągle trwa weryfikacja wniosków. Podkarpackie ośrodki pomocy społecznej przyjęły ich już ponad 96 tysięcy. A kolejne cały czas są składane. Do starania się o takie wsparcie zachęca Urząd Wojewódzki. Specjalny bus 500 plus odwiedza kolejne gminy. Był już między innymi w Jaśliskach, Miejscu Piastowym, Iwoniczu i Rymanowie - dziś w Jedliczu.

Rządowe wsparcie można dostać na drugie i każde kolejne dziecko do 18 roku życia bez względu na dochody. Pomoc na pierwsze dziecko przysługuje tylko wtedy kiedy dochód w rodzinie nie przekracza 800 złotych na osobę - w przypadku dziecka niepełnosprawnego ta kwota wynosi 1200 złotych.

 

Źródło: http://rzeszow.tvp.pl/24899143/pierwsze-wyplaty-z-rzadowego-programu-rodzina-500-plus

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook

LINKI

 

Pogoda


Mapa burzowa Polski

Komunikacja

b nlogo

Jawornik Polski - Rzeszów

Rozkład jazdy

 

e-podroznik

 

</>