W Siedleczce w powiecie przeworskim oficjalnie otwarto dziś zbiornik przeciwpowodziowy na rzece Mleczce. To jedna z największych inwestycji przeciwpowodziowych w regionie. Kosztowała ponad trzydzieści sześć milionów złotych i dzięki niej mieszkańcy Kańczugi, Przeworska i okolic mogą poczuć się bezpieczniej. W ostatnich latach wiele gospodarstw ucierpiało tam z powodu powodzi. Ciemne, burzowe chmury, to dla mieszkańców Kańczugi sygnał, że muszą być czujni. Mieszkańcy osiedla dobrze wiedzą, że wystarczy większa ulewa, żeby spokojna na co dzień Mleczka zamieniła się w rwącą rzekę. Tak jak to było na przykład dwa lata temu. Wielu pamięta jeszcze największą powódź, która nawiedziła te tereny pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku Żeby takich nieszczęść uniknąć w przyszłości, na granicy Siedleczki i Manasterza powstał zbiornik przeciwpowodziowy tak zwany polder. Otwarty dziś obiekt to efekt dwóch lat projektowania i niespełna dwóch - robót. Zbiornik to sześćdziesiąt dwa hektary otoczonego wysokim wałem terenu. Będzie mógł pomieścić trzy miliony metrów sześciennych wody. Polder kosztował ponad trzydzieści sześć milionów złotych. To jedna z największych inwestycji przeciwpowodziowych ostatnich lat w regionie. W realizacji kolejnych tego typu inwestycji ma pomóc między innymi umowa z Bankiem Światowym. Jej wartość to blisko 90 milionów złotych.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook

LINKI

 

Pogoda


Mapa burzowa Polski

Komunikacja

b nlogo

Jawornik Polski - Rzeszów

Rozkład jazdy

 

e-podroznik

 

</>