Pierwsza połowa rozpoczęła się od badania terenu, zarówno jedni jak i drudzy skupili się na defensywie. Astra próbowała rozgrywać szybkie akcje długimi piłkami na swoich napastników. Po jednej z  takich sytuacji groźny strzał oddał pomocnik gości - piłka trafiła w słupek. W 25 minucie doskonałą sytuację do otworzenia wyniku spotkania miał M. Makara , który znalazł się w sytuacji oko w oko z  bramkarzem gości , jednak ten ostatni wyszedł obronnie z  tej sytuacji broniąc strzał Mateusza, piłka po obronie trafiła wprost pod nogi K. Jamrozika , lecz "Struś" oddał bardzo niecelny strzał. Chwilę później swoich sił próbował  T. Warchoł , lecz piłka minimalnie minęła bramkę. Goście stworzyli groźną sytuacje ze stałego fragmentu gry , lecz dobrze dysponowany Piestrak stanął na wysokości zadania i wypiąstkował piłkę poza pole karne. Tuż przed przerwą ponownie groźnie strzelał "Saba" lecz piłka nadal nie znalazła drogi do bramki. W 42 minucie gry bramkę  do szatni mógł i powinien zdobyć D. Gwazdacz lecz jego strzał głową był minimalnie niecelny. Do przerwy kibice w  Jaworniku nie zobaczyli jednak bramek.

Po zmianie stron nasza drużyna przeprowadziła szybką kontrę , lecz stoper Astry w ostatniej chwili zażegnał sytuacje.  W 55 minucie goście mogli objąć prowadzenie lecz w zamieszaniu w polu karnym nie zdołali wbić piłki do bramki. W 60 minucie Tomasz Warchoł wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie, piłka po jego strzale głową odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Goście po stracie gola zagrali trójką w obronie lecz ich przewaga w ofensywie na niewiele się zdała. W 79 minucie gry po dobrej akcji M. Mazura w doskonałej sytuacji znalazł się Patryk Bromowicz , który zachował zimną krew i zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie , jednocześnie ustalając wynik spotkania na 2-0 dla ISKRY. W 85 minucie Astra miała jeszcze rzut karny ,za zagranie ręką w polu karnym , lecz zawodnik gości nie trafił w światło bramki.
Cieszy przełamanie złej passy , cieszą 3 punkty i dobra gra naszego zespołu, cieszy również dobra atmosfera wśród drużyny.
Dziękujemy zawodnikom , którzy pomimo krytyki kibiców walczyli o korzystny rezultat, co w efekcie przełożyło się na 3 punkty.
Nie ma co patrzeć w tabele , trzeba cieszyć się grą w piłkę!!!

Źródło: Oficjalna strona Klubu Iskra Jawornik Polski

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SPORT

PIŁKA NOŻNA

Po udanym sezonie 2021/2022 nasza drużyna ISKRA Jawornik Polski zajęła 1 miejsce w tabeli, a co za tym idzie uzyskała awans do klasy "O". Serdecznie gratulujemy wszystkim piłkarzom, trenerowi panu Maciejowi Pinda i zarządowi klubu.  Składamy podziękowania sponsorom, kibicom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu klubu.  Przed nami nowy sezon i nowe wyzwania. Miło nam poinformować, że na stanowisku trenera bez zmiany pozostaje pan Maciej Pinda. Wkrótce pojawią się informacje dotyczące planu treningów, sparingów oraz zmian personalnych w drużynie. [Szczegóły] Druga drużyna z naszej gminy LKS Manasterz występująca w klasie "B" zajęła 12 miejsce [Szczegóły]

 

TENIS STOŁOWY

Dobiegł końca sezon w rozgrywkach tenisa stołowego. Występująca w IV lidze druzyna GLKS Jawor 1955 I Jawornik Polski utrzymała się w lidze i zajeła w IX na 16 drużyn miejsce. [Szczegóły] Rezerwy grające w V lidze zajęły VII miejsce. [Szczegóły]

Facebook

LINKI

 

Pogoda


Mapa burzowa Polski

Komunikacja

b nlogo

Jawornik Polski - Rzeszów

Rozkład jazdy

 

e-podroznik

 

</>