W tym roku VII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Naszej Gminie odbył się w Święto Trzech Króli (06.01.2021r.) w Wiejskim Domu Kultury w Manasterzu. Zgromadzona widownia wysłuchała pieśni bożonarodzeniowych i pastorałek w wykonaniu zespołów i solistów z terenu Naszej Gminy.

Pierwszy występ zaprezentowało Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej „Jawornik” które wykonało scenkę tradycyjnego kolędowania. Kolejne występy należały do młodzieży z Zespołu Szkół w Jaworniku Polskim i Zespołu szkół i Placówek w Manasterzu  oraz Zespołu Ludowego „Hadlanie”.

Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali kolędę „Wśród Nocnej Ciszy”.

Celem Przeglądu jest prezentacja tradycyjnych pieśni bożonarodzeniowych i pastorałek, poszukiwanie nowych aranżacji i  pomysłów na ich wykonanie, propagowanie wspólnego muzykowania,  pielęgnowanie tradycji kolędowania oraz ochrona przed zwyczajem zanikania kolędowania.

Przegląd Kolęd i Pastorałek został zorganizowany przez Wójta Gminy Jawornik Polski oraz Gminny Ośrodek Kultury. Licznie zgromadzonej publiczności oraz wszystkim wykonawcom dziękujemy za wspólnie spędzone popołudnie.

Źródło: Oficjalna strona Gminy Jawornik Polski

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SPORT

PIŁKA NOŻNA

Po udanym sezonie 2021/2022 nasza drużyna ISKRA Jawornik Polski zajęła 1 miejsce w tabeli, a co za tym idzie uzyskała awans do klasy "O". Serdecznie gratulujemy wszystkim piłkarzom, trenerowi panu Maciejowi Pinda i zarządowi klubu.  Składamy podziękowania sponsorom, kibicom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu klubu.  Przed nami nowy sezon i nowe wyzwania. Miło nam poinformować, że na stanowisku trenera bez zmiany pozostaje pan Maciej Pinda. Wkrótce pojawią się informacje dotyczące planu treningów, sparingów oraz zmian personalnych w drużynie. [Szczegóły] Druga drużyna z naszej gminy LKS Manasterz występująca w klasie "B" zajęła 12 miejsce [Szczegóły]

 

TENIS STOŁOWY

Dobiegł końca sezon w rozgrywkach tenisa stołowego. Występująca w IV lidze druzyna GLKS Jawor 1955 I Jawornik Polski utrzymała się w lidze i zajeła w IX na 16 drużyn miejsce. [Szczegóły] Rezerwy grające w V lidze zajęły VII miejsce. [Szczegóły]

Facebook

LINKI

 

Pogoda


Mapa burzowa Polski

Komunikacja

b nlogo

Jawornik Polski - Rzeszów

Rozkład jazdy

 

e-podroznik

 

</>