Bogata tradycja i kultura naszego regionu, zostały dostrzeżone przez media. Redakcja gazety Nowiny zwróciła się z prośbą do Urzędu Gminy w Jaworniku Polskim o zaprezentowanie przepisów oraz zwyczajów które panowały w naszym regionie. Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie naszej gminy przygotowały zastawione stoły na których prezentowały swoje wyroby, nalewki oraz dawne dania. Kulinarne przepisy i zdjęcia które zostały wykonane podczas tych spotkań ukażą się na łamach gazety Nowiny w najbliższym czasie. Stowarzyszeniu Tradycji i Kultury Wiejskiej „Jawornik”, Zespołowi Śpiewaczemu „Hadlanie” oraz KGW z Hadel Szklarskich życzymy dalszych sukcesów w promowaniu naszego regionu i jego tradycji.

Źródło: Oficjalna strona Gminy Jawornik Polski

Najbliższe imprezy