Koła Gospodyń Wiejskich i Zespoły Folklorystyczne spotkały się podczas Biesiada nad Morawskim Łęgiem. Impreza zorganizowana została przez przemyskie Centrum Kultury oraz Wójt Gminy Jarosław.

Biesiada to impreza plenerowa, podczas której Koła Gospodyń Wiejskich z naszego terenu prezentują tradycyjne przysmaki. Wśród nich znajdują się zarówno lokalne potrawy, jak i słodkie wypieki czy nalewki. Czyli wszystko co najlepsze w wiejskiej tradycyjnej kuchni. Podczas Biesiady nie zabrakło również rękodzieła zdobiącego stoiska poszczególnych grup oraz występów zespołów folklorystycznych. Przed zebraną publicznością wystąpiła również Kapela Sołtysowa z Szówska.

   Dodatkowo Biesiada miała charakter konkursu, przybyłe grupy poza pokazem przedmiotów, które kiedyś używane były na co dzień w wiejskim gospodarstwie. Zwycięzcami konkursu kulinarnego został zespół „Grzęszczanie” z Grzęski, drugą nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej „Jawornik” z Jawornika Polskiego, trzecią zaś Zespół z Kisielowa.

   Uczestnicy przygotowali również inscenizowane piosenki o tematyce kulinarnej. W tej kategorii zwyciężyło Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej „Jawornik” z Jawornika Polskiego, za piosenkę pt. „Niedzielny obiadek”.

Źródło: www.jaroslawska.pl

 

Polecam też: VIDEO

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SP Facebook