Koła Gospodyń Wiejskich i Zespoły Folklorystyczne spotkały się podczas Biesiada nad Morawskim Łęgiem. Impreza zorganizowana została przez przemyskie Centrum Kultury oraz Wójt Gminy Jarosław.

Biesiada to impreza plenerowa, podczas której Koła Gospodyń Wiejskich z naszego terenu prezentują tradycyjne przysmaki. Wśród nich znajdują się zarówno lokalne potrawy, jak i słodkie wypieki czy nalewki. Czyli wszystko co najlepsze w wiejskiej tradycyjnej kuchni. Podczas Biesiady nie zabrakło również rękodzieła zdobiącego stoiska poszczególnych grup oraz występów zespołów folklorystycznych. Przed zebraną publicznością wystąpiła również Kapela Sołtysowa z Szówska.

   Dodatkowo Biesiada miała charakter konkursu, przybyłe grupy poza pokazem przedmiotów, które kiedyś używane były na co dzień w wiejskim gospodarstwie. Zwycięzcami konkursu kulinarnego został zespół „Grzęszczanie” z Grzęski, drugą nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej „Jawornik” z Jawornika Polskiego, trzecią zaś Zespół z Kisielowa.

   Uczestnicy przygotowali również inscenizowane piosenki o tematyce kulinarnej. W tej kategorii zwyciężyło Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej „Jawornik” z Jawornika Polskiego, za piosenkę pt. „Niedzielny obiadek”.

Źródło: www.jaroslawska.pl

 

Polecam też: VIDEO

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

SPORT

PIŁKA NOŻNA

Po udanym sezonie 2021/2022 nasza drużyna ISKRA Jawornik Polski zajęła 1 miejsce w tabeli, a co za tym idzie uzyskała awans do klasy "O". Serdecznie gratulujemy wszystkim piłkarzom, trenerowi panu Maciejowi Pinda i zarządowi klubu.  Składamy podziękowania sponsorom, kibicom i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu klubu.  Przed nami nowy sezon i nowe wyzwania. Miło nam poinformować, że na stanowisku trenera bez zmiany pozostaje pan Maciej Pinda. Wkrótce pojawią się informacje dotyczące planu treningów, sparingów oraz zmian personalnych w drużynie. [Szczegóły] Druga drużyna z naszej gminy LKS Manasterz występująca w klasie "B" zajęła 12 miejsce [Szczegóły]

 

TENIS STOŁOWY

Dobiegł końca sezon w rozgrywkach tenisa stołowego. Występująca w IV lidze druzyna GLKS Jawor 1955 I Jawornik Polski utrzymała się w lidze i zajeła w IX na 16 drużyn miejsce. [Szczegóły] Rezerwy grające w V lidze zajęły VII miejsce. [Szczegóły]

Facebook

LINKI

 

Pogoda


Mapa burzowa Polski

Komunikacja

b nlogo

Jawornik Polski - Rzeszów

Rozkład jazdy

 

e-podroznik

 

</>