JAWORNIK POLSKI. Wyborcze piekiełko w gminie.

Kampania wyborcza w pełni, boje toczą się w miastach i w  gminach. Kolejne osoby z Jawornika Polskiego opowiadają o grzechach panującego tam wójta Stanisława Petyni.

Krystyna Jamrozik mówi, o tym, że radny Bogdan Żuczek podczas zbierania podpisów zaproponował jej rodzinie laptop w zamian za oddanie głosu na wspomnianego radnego i wójta Stanisława Petynię. – Gdy zbierał podpisy, mówił, żeby wniosek napisać, a każdy, kto zagłosuje na Petynię i na Żuczka, dostanie laptop! Niektórym to nawet po dwa obiecywał. Jest jakiś program unijny, wyrównywanie szans bodajże, i gmina ma dostać laptopy, ale oni zamiast najbiedniejszym, to chcą je przyznawać wedle woli i uznania, a raczej za poparcie – opowiadała kobieta.

Radny Bogdan Żuczek zaprzecza: – Nikomu nic nie proponowałem, to są pomówienia. Co prawda, wspomniałem kilku rodzinom, które w mojej ocenie są biedniejsze, żeby napisały wniosek, ale to nie miało nic wspólnego z wyborami. Gmina jest w programie unijnym, dzięki któremu możemy najbiedniejszym przekazać 100 laptopów i podłączyć do Internetu ludzi, którzy go nie mają. O tym, kto dostanie komputer, zadecyduje specjalna komisja powołana z pracowników gminy. Jeżeli ktoś przyszedł poskarżyć się, że coś takiego mówiłem, to ludzie obrażani na mnie i obecnego wójta.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości.

Viktoria Krakowska

Źródło: http://supernowosci24.pl/laptopy-za-poparcie-wojta/