19 kwietnia 2021 r. w miejscowości Gniewczyna Trynieckaodbyła się kolejna edycja „Konkursu Wielkanocnego” w którym uczestniczyły Lokalne Grupy Działania z terenu województwa podkarpackiego.

Celem Konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego było podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, poprzez przygotowanie potraw wielkanocnych charakterystycznych dla regionu podkarpackiego oraz kultywowanie i popularyzacja sztuki ludowej. Konkurs miał także na celu pobudzenie inicjatywy środowisk lokalnych poprzez zaangażowanie w aranżację stołu wielkanocnego oraz przygotowania innych elementów dekoracyjnych związanych z tematyką wielkanocną.

Gminę Jawornik Polski reprezentowało Stowarzyszenie Tradycji i Kultury Wiejskiej "Jawornik" które zajęło I miejsce - Gratulujemy

Bogata galeria z konkursu na stronie GOK Jawornik Polski [KLIKNIJ]