W dniu 15 sierpnia 2014 r. w Hucisku Jawornickim odbyły się Dożynki Gminne.
Tradycyjnie rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Hucisku Jawornickim pod przewodnictwem  o. Franciszeka Solarza i ks. Bogdana Potocznego z udziałem przedstawicieli naszej Gminy, rolników i mieszkańców, aby podziękować Bogu za obfite plony naszej ziemi i prosić o łaski na cały rok.

Po nabożeństwie korowód dożynkowy prowadzony przez Orkiestrę Dętą OSO Sietesz oraz „Turków” ze Zmysłówki z wieńcami przeszedł na plac  Remizy OSP w Hucisku Jawornickim .Uroczystości  rozpoczęła  parada  Turków wraz z orkiestrą z Sieteszy. Następnie starostowie  tegorocznych dożynek rozpoczęli część chlebową przekazując na ręce gospodarza Wójta Gminy Pana Stanisława Petyni bochen chleba upieczony z tegorocznych zbóż, który został podzielony między wszystkich uczestników naszych dożynek.
Wójt Gminy dokonał uroczystego otwarcia Gminnych Dożynek dziękując wszystkim rolnikom za trudną i ciężką pracę na roli oraz życząc Błogosławieństwa Bożego

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, podczas której wystąpiły: Zespół Ludowy „Hadlanie”, Kapela Ludowa „Jaworniczanie” Zespół Śpiewaczy "Jawor" i Kabaret „Nie ma mocnych” z Huciska Jawornickiego” oraz dzieci z ZS w Manasterzu. Występy uświetniła swoim koncertem Orkiestra Dęta OSP z Sieteszy a także występ  zespołu „LEGATO”.   Został również rozstrzygnięty konkurs kulinarny „Nuta jabłkowa”.

Dożynki zakończyła zabawa taneczna na której oprawę muzyczną prowadził zespól FERY PLAY.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych dożynek.

Źródło: Oficjalna strona Gminy Jawornik Polski