Dni Gminy Jawornik Polski rozpoczęły się dnia 26 lipca br. na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Hadlach Szklarskich rozgrywkami sportowymi w piłkę nożną o Puchar Wójta Gminy Jawornik Polski.
Rozgrywki odbywały się pomiędzy drużynami poszczególnych miejscowości.
Podczas rozgrywek odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami: Urząd Gminy Jawornik Polski a „Falck Medycyna” Ratownictwo Medyczne Przeworsk.

W dniu 27 lipca 2014r. na terenie boiska sportowego w Jaworniku Polskim odbyły się Dni Gminy Jawornik Polski.
    Koszty związane z organizacją imprezy zostały pozyskane przez Gminę Jawornik Polski ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju – przez realizację projektu. pn. Organizacja imprezy „Dni Gminy Jawornik Polski”, którego celem było Podniesienie jakości życia i aktywności mieszkańców Gminy Jawornik Polski oraz obszaru LGD „Pogórze Przemysko - Dynowskie” poprzez organizację imprezy pod nazwą „Dni Gminy Jawornik Polski”.

Impreza rozpoczęła się występami zespołów artystycznych z terenu Naszej Gminy: Zespół muzyczny SAMPEL, Kapela Ludowa „Jaworniczanie”, Zespół Ludowy „Hadlanie”, Zespół śpiewaczy „JAWOR” i młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Manasterzu (występy taneczne).

Podczas uroczystości odbyło się wręczenie pucharów, dyplomów i nagród z odbytego turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta. Nagrody zostały wręczone przez Wójta Gminy, Pana Stanisława Petynię oraz Przewodniczącego Rady Gminy, Pana Marka Makarskiego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy prowadzone przez animatorów, pokazy baniek mydlanych, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, oraz inne atrakcje przygotowane dla uczestników imprezy.

Niedzielny wieczór uświetnił występ kabaretu KaŁaMaSz, w którym wystąpili aktorzy popularnego serialu „Ranczo”. Aktorzy zaprezentowali dawkę dobrego humoru rozbawiając do łez zgromadzoną publiczność.
Gwiazdą wieczoru był zespół BAYER FULL, po koncercie odbył się pokaz sztucznych ogni. Całość zakończyła się zabawą taneczną przy zespole COVERS.

Wyniki turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Jawornik Polski:
I miejsce: Widaczów – Hucisko Jawornickie
II miejsce: Manasterz – Zagórze
III miejsce: Hadle Szklarskie – Hadle Kańczuckie
IV miejsce: Jawornik Polski – Jawornik Polski – Jawornik Przedmieście.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałej imprezy.

Źródło: http://jawornikpolski.itl.pl/czytaj,Unia_Europejska_finansuje_Dni_Gminy_Jawornik_Polski,422

Bogata Galeria: http://www.gokjawornik.pl/czytaj,Dni_Gminy_Jawornik_Polski_-_Puchar_Wojta,116