Kolejne scalenia gruntów w Powiecie Przeworskim

W dniu 28.12.2018 r. została podpisana umowa o przyznanie pomocy finansowej pomiędzy Powiatem Przeworskim reprezentowanym przez Starostę Przeworskiego Bogusława Urbana wraz z Wicestarostą Jerzym Mazurem, a Samorządem Województwa Podkarpackiego na operację typu „Scalanie gruntów” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dzięki tym środkom na terenie Powiatu Przeworskiego będą realizowane prace scaleniowe w 7 miejscowościach: Hadle Kańczuckie, Mikulice – Wolica, Siennów, Łapajówka, Maćkówka, Żurawiczki na ogólną powierzchnię ok. 3 396 ha.

Wartość realizacji zadań w w/w obiektach to kwota ok. 41 mln zł, w tym zagospodarowanie poscaleniowe wyniesie ok. 29 mln zł.

Łączna suma powierzchni objętej scaleniem gruntów w powiecie przeworskim to ok. 7 tys. ha za kwotę ok. 76,5 mln zł, w tym zagospodarowanie poscaleniowe wyniesie ok. 54 mln zł.

ŹRÓDŁO: http://www.powiatprzeworsk.pl/aktualnosci/kolejne-scalenia-gruntow-w-powiecie-przeworskim,art2557/

Zapraszamy do komentowania oraz udostępniania artykułów
16Shares

I KONWENT BURMISTRZÓW I WÓJTÓW W TRYŃCZY

Z inicjatywy Starosty Przeworskiego Bogusława Urbana, 13 grudnia br. w Urzędzie Gminy Tryńcza odbył się I Konwent Burmistrzów i Wójtów Powiatu Przeworskiego VIII kadencji, którego celem jest zapoczątkowanie efektywnej współpracy pomiędzy Powiatem a Miastami i Gminami w Powiecie Przeworskim w nowej kadencji. Współpracy, która nakierowana będzie przede wszystkim na systematyczny i zrównoważony rozwój naszego regionu, na wielu płaszczyznach.
Podczas spotkania udało się omówić wiele kluczowych i ważnych dla całego Powiatu spraw i zadań, które wspólnymi siłami będą mogły być realizowane w najbliższych latach. Swoją obecnością zaszczycili: Starosta Przeworski Bogusław Urban, Burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, Burmistrz MiG Sieniawa Adam Woś, Burmistrz MiG Kanczuga Andrzej Żygadło, Członkini Zarządu Powiatu Przeworskiego i jednocześnie przedstawicielka Gminy Przeworsk Agnieszka Jedynak, Wójt Gminy Adamówka Edward Jarmuziewicz, Wójt Gminy Gać Grażyna Pieniążek, Wójt Gminy Zarzecze Tomasz Bury, Wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia oraz Wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch.

ŹRÓDŁO: http://tryncza.eu/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-69-5455

Zapraszamy do komentowania oraz udostępniania artykułów
20Shares

Spotkanie szkolne w Jaworniku Polskim i Manasterzu

11 grudnia 2018r. w miejscowościach Jawornik Polski i Manasterz miało miejsce spotkanie szkolne w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – informacyjnej pod hasłem “Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.
Spotkanie z ramienia tut. Komendy  prowadził Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego  bryg. Bogdan Jarosz.
Podczas spotkania poruszony został temat najczęstszych przyczyn powstawania pożarów w warunkach domowych oraz zasady zachowania się podczas realnego zdarzenia. Omówiono również kwestię zagrożenia zatrucia tlenkiem węgla: mechanizmy jego powstawania, objawy podtrucia, metody profilaktyki. Dbając o bezpieczeństwo, tam, gdzie mieszkania ogrzewane są paliwem stałym, ciekłym lub gazowym zasugerowano zaopatrzenie się w czujki tlenku węgla i dymu, które w przypadku wystąpienia tlenku węgla w porę zaalarmują o zagrożeniu. Uczestnikom spotkania rozdano ulotki, na których opisano możliwe przyczyny pożaru w domach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych oraz sposoby montażu i rodzaje czujek jakie można stosować w zależności od rodzaju pomieszczenia.W trakcie prelekcji przekazano również kalendarze plakatowe Państwowej Straży Pożarnej na rok 2019. W spotkaniach uczestniczyło około 70 osób.

ŹRÓDŁO: http://przeworsk.info/2018/12/11/spotkanie-szkolne-w-jaworniku-polskim-i-manasterzu/

Zapraszamy do komentowania oraz udostępniania artykułów
0Shares

IV miejsce dla Hadel Szklarskich w konkursie “Piękna Wieś Podkarpacka 2018”

IV miejsce dla Hadel Szklarskich w konkursie “Piękna Wieś Podkarpacka 2018”. Wspólnie z Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Jawornik Polski Andrzejem Pieniążkiem na “Ekogali” w Jasionce mieliśmy przyjemność odebrać dyplom i nagrodę dla społeczności tej pięknej miejscowości.

Do tegorocznej edycji „Konkursu Piękna Wieś Podkarpacka” przystąpiło 20 miejscowości. W ramach nadesłanych zgłoszeń, komisja konkursowa wyłoniła 10 wsi, w których odbyły się wizje lokalne.    Na podstawie przeprowadzonych wizytacji, zgodnie z Regulaminem konkursu przyznano tytuł „Piękna Wieś Podkarpacka w 2018 r.”

Uroczystość wręczenia nagród w ramach „Konkursu Piękna Wieś 2018 r.” była połączona z wieloma atrakcjami, jakie czekały na odwiedzających Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości „Ekogala” w dniach 7-8 grudnia br.

Zapraszamy do komentowania oraz udostępniania artykułów
1Shares

Mikołaj w szkole

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. W tym dniu do naszej szkoły zawsze przybywa Św. Mikołaj. W tym roku, pomimo braku śniegu także nie zawiódł dzieci. Z pomocą Mikołajek rozdawał najmłodszym prezenty a starszym uczniom słodkości. Wszyscy uczniowie brali także udział w szukaniu czekoladowych mikołajów schowanych na terenie szkoły.

Zapraszamy do komentowania oraz udostępniania artykułów
0Shares

Efektowne pokazy – Naukowa epidemia, czary mary i alchemia

4 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji pt. ,,Naukowa epidemia, czary mary i alchemia” prowadzonej przez Grupę Zaelektryzowani. W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami np. ciekłym butanem, helem, wodorem. Pokazy odbyły się z wykorzystaniem znanych i stosowanych w życiu codziennym rekwizytów. Uczniowie obserwowali pokazy, ale też sami brali udział w niektórych eksperymentach a także w przystępny sposób dowiadywali się o wielu ciekawych zjawiskach fizycznych, które towarzyszą im na co dzień a nie zawsze je dostrzegają.

ŹRÓDŁO: http://zsjawornik.pl/aktualnosci

Zapraszamy do komentowania oraz udostępniania artykułów
0Shares

VIII Mistrzostwa Szkoły Sztuk Walki i Samoobrony Bushi-Do o Puchar Wójta Gminy Jawornik Polski

24 listopada 2018 po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się VIII Mistrzostwa Szkoły Sztuk Walki i Samoobrony ,,Bushi – Do” o Puchar Wójta Gminy Jawornik Polski.  Uczniowie  szkoły uczęszczający na zajęcia dodatkowe: Lena K, Ola S, Gabriela S, Kuba Ł, Bartłomiej G, Mateusz P, Jakub G, Patryk P, Sara P oraz grupy z Zarzecza, Futomy, Bachórza, Sołonki i Lubeni. zaprezentowali swoje umiejętności w następujących konkurencjach: kata, kata z bronią, kata synchroniczne, duo-system, walki semi-kontakt.

Galeria z imprezy: KLIKNIJ

 

Zapraszamy do komentowania oraz udostępniania artykułów
0Shares

Spotkanie z leśniczym w Manasterzu

W dniu 16.11.2018 r. w ramach innowacji pedagogicznej Tropiąc odkrywamy tajemnice przyrody” odbyło się spotkanie z panem leśniczym z Nadleśnictwa Kańczuga.

Celem spotkania było: poznawanie środowiska przyrodniczego, budzenie zainteresowania i szacunku dla otaczającej przyrody oraz pracy leśnika, zapoznanie z zasadami dokarmiania zwierząt zimą, zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym, uświadomienie wpływu lasu na każdego z nas, zdobycie wiedzy o zagrożeniach środowiska oraz konieczności zapobiegania i likwidowania zagrożeń.

Podczas prelekcji dzieci obejrzały prezentację, dzięki której  dowiedziały się m.in. kiedy i jak należy dokarmiać zwierzęta leśne i ptaki w okresie zimowym oraz wiele ciekawostek z życia leśnych zwierząt. Podsumowaniem wizyty był konkurs wiedzy o lesie. Pan leśniczy przygotował dla uczniów ciekawe zagadki, za rozwiązanie których otrzymywali nagrody. Uczniowie przekazali Nadleśnictwu zebrane podczas zbiórki szkolnej żołędzie i kasztany.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Kańczuga. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane wiadomości i ciekawostki poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Źródło i obszerna galeria: http://zsmanasterz.pl/news/all/spotkanie-z-lesniczym/

Zapraszamy do komentowania oraz udostępniania artykułów
2Shares